Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Coursing

Coursing je to tom, že se natáhne lanko přes kladky a táhne za sebou střapec a pes se vypustí a žene se za ním. Na netu najdete, kde a kdy se trénuje a pak se na trénink přihlásíte. Když vám to jde, můžete si vyběhat licenci a chodit na závody.

Koukala jsem na stránky ceskypes.cz, tam vypisují především tréninky v Brně a u Přerova. Zjistila jsem, že se běhá i v Bystřici pod Hostýnem, což už je blíž než Brno i Přerov a že to teda zkusíme.

Teď máme home-made naviják, což taky není špatné, neb nemusíme nikam daleko jezdit, Roxy je ze střapce nadšená kdykoliv ho chystáme. Teď už jsme ale dlooouho neběhali, protože jsme asi líní to nachystat :D


1. trénink: 6.3.2011 Bystřice pod Hostýnem

Svítilo sluníčko a my jsme s Pepou jeli vlakem ku Bystřici. Po svačince na vlakovém nádraži jsme vyšli hledat louku, na které se bude běhat. Nikde jsme nikoho neviděli, ale po chvilce váhání jsme uslyšeli štěkot a za horizontem už viděli parkující auta a natěšená psiska s páníky. Běželo asi patnáct psů, Roxy jako osmá. Tak jsme mezitím pozorovali, jak se to dělá, Pepa fotil a já se schovávala před mrazivým větrem v křoví. Roxy se tvářila jakoby nic, váhala jsem, jeslti ji bude střapec vůbec zajímat.

Když jsme přišli na řadu a střapec začal před Roxy zdrhat, tak za ním běžela jak o život. Pěkně jí to šlo, ale na konci, jak to zastavilo, už ji to nazajímalo a Roxy běžela dál a dál, takže si zaběhla asi ještě jednou tolik, pak naštěstí přiběhla :D Měli jsme zase pauzu, chodili kolem a klepali kosu, protože vítr vážně nebyl příjemný. Běhalo se na konečném navijáku, takže se muselo lanko po každém běhu natahovat na kladky a to zabralo nějakou dobu.

Roxy se běhání zalíbilo, protože když viděla dalšího psa, jak běži, měla tendence vyrazit taky. Když jsme startovali druhý běh, už se nemohla dočkat a začala kňučet jako to dělá, když vidí zvěř. Půlku běhu si tedy prokvičela, ale pak v půlce dráhy ztratila střapec a zmateně pobíhala po poli a nereagovala. Naštěstí jsme ji pak s Pepou zaujali střapcem a už pro něj běžela, doběhla do konce a pěkně ho zakousla :) Pak už jsme rychle fičeli zpátky na vlak, celí promrzlí, Roxanka naspeedovaná.

Coursing Roxanku baví, klidně by asi za střapcem běžela kilometry. Snad ji to ještě víc nenavnadí na lovení zvěře, ale spíš jí to lovecký pud vybije, uvidíme. Každopádně na další trénink půjdeme jedině za teplého počasí. Děkuji Pepovi za doprovod a fotodokumentaci, k vidění je na rajčeti :) Video, kde je kousek Roxiného běhu ZDE.

12.-13.3.2011 Coursingový víkend u Pepy

Jelikož Pepa nelenil a usoudil, že udělat coursingový naviják není žádný problém, máme soukromý coursing. Roxy se mohla zbláznit, jak viděla střapeček (rozstříhanou igelitku). V okamžiku, kdy se pohnul, spustila kvikot a když jsem ji vypustila, běžela, jak nejrychleji mohla. Párkrát se nám střapec zachytil o kladku nebo o strom, ale později jsme to vychytali a tak dvou set metrovou dráhu jsme měli. Taky jsme nechali Roxy běžet s Cézikem, to Roxy jasně vedla, Cezi do toho není tak hrr. Roxana akorát pak kradla střapec a běžela s ním pryč, takže nám praskl silon, tak další den běhala s náhubkem a to už ho do huby nemohla vzít a já jsem si ji odchytila :) Fotky bohužel nemáme, nebyli lidi :D

20.-21.3.2011 Naviják je u nás

Pepa transportoval Roxančino oblíbené coursingové zařízení k nám, takže jsme v neděli večer vyzazili na pole potrénovat. Roxanka se nemohla dočkat a pěkně běžela za střapcem. Během třetího běhu už bylo šero, tak seběhla z cesty a motala se úplně mimo, ale naštěstí jsme ji zase nalákali na trať a Roxanka zdárně doběhla.

V pondělí jsme taky běhali k večeru, to už jen na naší zahradě, takže Roxanka asistovala natahování silonu na kladky a vždycky už běžela k následující kladce, jakože tam to patří. Když jsme chvíli dali pauzu, provokativně stála u kola navijáku, že chce běhat, ať jí to jdem natáhnout. Je to šílenec.

25.3.2011 Trénink u nás

Zase jsme Roxance udělali radost a vyrazili coursingovat. Pepa vychytal napájení vrtačky, jde to z autobaterky a střapec fičí rychleji. Takže jsme mohli udělat dlouhou dráhu. Při prvním běhu se nám střapec zasekl o trávu, takže ho Roxy doběhla a urvala, naštěstí neměla tendence s ním zdrhat a já jsem ji mohla odchytit. Další dva běhy už odsýpaly krásně, Roxy měla dost, protože ke konci už ani nestačila kňučet. Při závěrečném schovávání kladek byla Roxy zase krásně aktivní a když nějakou viděla, tak k ní běžela a ukázala mi ji :D

28.3.2011 U nás

Dali jsme dva běhy u nás za vysílačem.

10.4.2011 U Pepy

Byli jsme u Pepy a při té příležitosti jsme Roxance natáhli kratší dráhu. I když byla ještě unavená z dogtreku, ze střapečku se zase mohla zbláznit. Musíme konečně někoho pověřit focením.

13.11.2011 Podzimní coursing u Pepy

Konečně jsme se zase dokopali nachystat coursing. Tráva je nízká, Roxy je vždy natěšená, takže si to užila. Bežela 3x asi 250m dlouhou dráhu, tradičně si u toho kvičela a na konci dráhy už to vypadalo, že nemůže, ale když jsme šly na start znova, tak jsem ji skoro nemohla udržet. Je to blázen. Konečně jsem stihla i popoběhout a něco vyfotit, ale většina fotek se nepovedla :(

TOPlist