Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Stopy

24.5.2011 jsme tak nějak pořádně začali se stopami. Zpočátku jsem dělala krátké stopy, na každé šlápotě pamlsek, Roxy jsem je pěkně ukazovala a docela to šlo. Postuplně stopy prodlužuji a vynechávám pamlsky. Někdy zkoušíme i pachový čtverec. Roxy to někdy jde více, někdy méně, jsme takoví věční začátečníci, Roxy se občas na stopu nesoustředí a čumák ji vede po jiných stopách :D Taky potřebuje na stopě ještě dost pamlsků, ať fakt čuchá. Trénujeme zalehávání předmětů, většinou se už i podaří, ale někdy se stane, že ho Roxy přejde, nebo zalehne křivo.

Přijde mi, že to Roxy jde, takže už jsem začala sem tam pamlsek vynechávat, taky už zkouším nejít jen rovně, ale trochu i odbočovat a zatím nebyl problém. Na konec stopy dávám misku se zbytkem dobrot a Roxy připlácnu k zemi. Jsem zvědavá, kdy zalehne sama od sebe :))

30.6.2011 Stopy nám celkem jdou, Roxy ví, co má dělat, jenom se někdy přestane soustředit a čuchat a kouká jinam, nebo kus vybočí, ale po upozornění se vrátí. Už dělám ke stům krokům, i pravoúhlé lomy, hlavní je si zapamatovat, kde vede cesta a neztratit se. Na lomy taky píchám klacík, ať vím, kde jsou, a chodím těsně za Roxy, nechávám jí tak max 2 metry a spolu s ní sleduju, kde je položené jídlo.

9.9.2011 Měly jsme se stopami trochu pauzu, více jsme se věnovaly poslušnosti a výletování, ale zase jsme navázaly. Roxy mi ze stopy chodila jinam nebo se nesoustředila, myslím, že to bylo velkou mezerou mezi jednotlivými pamlsky. Zase jich dávám více, vynechám jen občas a jen když jsem si jistá, kudy stopa vede, a je to lepší. Pořád děláme kolem těch sto kroků, předměty jsem dneska měla tři, prvního kousku koberce si nevšimla, ale k pytlíku s pamlsky nebo k misce na konci už si lehá.

13.9.2011 Jelikož chci, ať se Roxy na stopu soustředí, nespěchá a myslí u toho, začala jsem dělat pachové čtverce. Dnes jeden ráno na trávě, druhý večer na strništi. Roxy má velkou tendenci pamlsky vyhledávat, když vyšla ze čtverce, zase se tam vrátila, tak zkusíme trénovat i takto a uvidíme.

2.11.2011 Zase zkoušíme kratší stopy, tráva je teď všude nízká, tak toho musíme využít. Roxy hodně motivujou pamlsky, tak vynechávám jenom občas a to se pěkně soustředí. Na konci nechávám kousek koberce, ale musím si ji pohlídat, ať si lehne.

25.11.2011 Dneska jsme si zkusily stopu na hlíně, rovnou 65krokovou, sem tam vynechaný pamlsek :) A celkem fajn, uklidňovalo mě, že na pamlsky vidím a vím, že jde Roxy dobře. Předmět na konci zalehla váhavě a trochu křivo, tak jsem jí pomohla. Asi se teď vyprdnu na zeschlou trávu a budem chodit na hlínu :D

20.3.2012 Po zimní jedenapůlměsíční pauze zase trénujem. Na rozcvičení jsem dala pár pachových čtverců, které Roxy pěkně šly a teď zase pokračujem s rovnými a obloučkovými stopami kolem sta kroků s hodně pamlsky :)) Někdy se zadaří a Roxy to jde pěkně, někdy se ale začmuchá někde bokem. Předměty jí nedocházejí a sama je nezalehne.

30.8. Více či méně pravidelně trénujem stopy, teď nám posekali louky, takže máme ideální podmínky. Roxy zvládá délku tak kolem těch 150 kroků, ale problém má se zaleháváním předmětů, většinou si jich na stopě nevšímá, takže častěji dávám kratší stopy více zaměřené na předměty a zalehávání trénujem i mimo stopu, ale nic moc. Bude to s námi na dlouhé lokte :D

16.10. Jednou jsem si na procházku vzala mobil a zkusila natočit naše stopařské snažení, takže se můžete pokochat Roxančiným vrtícím zadkem :D Musím někdy někoho poprosit, ať nás natočí, to by bylo lepší. Stopa byla dlouhá 120 kroků, na videu je jen část po druhý předmět, pak na konci stopy se mi strašně motala, u předmětů ještě taky :D Tak aspoň pro ilustraci.

 

 

TOPlist