Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zkoušky a závody

1.10.2011 XX. ročník závodu O Cenu Veřovic a XII. ročník závodu Memoriál Karla Škarpy

15.10.2011 Zkouška ZZO

26.5.2012 Zkouška BH

2.6.2012 Závod O Pohár starosty Městyse Suchdol nad Odrou

9.6.2012 Šenovský pohár

6.10.2012 XXI. ročník závodu O cenu Veřovic a XIII. ročník závodu Memoriál Karla Škarpy

18.11.2012 Zkouška ZOP

1.5.2013 Závod pro každého majitele psa

25.5.2013 XVII. ročník závodu O Frýdlantský řetěz


1.10.2011 XX. ročník závodu O Cenu Veřovic a XII. ročník závodu Memoriál Karla Škarpy

Dnešním dnem jsme s Roxy zahájily naši kariéru sportovní kynologie. Na závod jsem se dlouho těšila a přihásila nás do kategorie upravené poslušnosti podle ZVV1. Jelikož Roxy byla po hárání, jeli jsme ráno s Pepou na cvičák bez ní. Po nástupu jsme sledovali soutěžící a Pepa měl funkci fotografa. Po poslušnosti byly ještě kategorie ZM a ZVV1 u obou poslušnost a obrana. Vyslala jsem Pepu, ať mi dojede pro Roxy domů a vezme mi věci a ještě ji vyvenčil a mohla jsem si pro ni jít, chvíli potrénovat a nastoupily jsme. Jelikož se Pepa neschoval dostatečně brzo, aby ho Roxy neviděla, ještě mi při hlášení za ním čučela, jak běží pryč.

První cvik byl přivolání, Roxy se povedlo jakžtakž ode mě vzdálit, po přivolání hned přišla, já jsem dala trochu ruku před sebe, ať si sedne přesně přede mě, což dělám vždycky s pamlskem, a stálo mě to bod, 9 b. Ovladatelnost na vodítku byla jakžtakž, myslím, že ani nečuchala a šla, jenom trošku zpomaleně a obrat čelem vzad nám moc nešel. 7 b. Sedni, lehni, vstaň jsme měli za plný počet, potěšilo mě, že si hezky stoupla, 10 b. U odložení za pochodu vleže jsem se bála, že zůstane stát, protože to předváděla minule na cvičáku, ale když jsem se na ni mohla otočit, viděla jsem, že leží a měla jsem radost. 9 b. Na štěkání jsem se těšila, protože to umí bez problému a taky že jo, 10 b. Další cvik byl aport. Tušila jsem, že to asi nedá, už při tréninku neměla tendence povel splnit, takže jsem to čekala, ale trošku jsem přece jen doufala... Roxy má teď manýr, že pro aport ani nevyběhne. Doma to umí, na cvičáku a jinde se jí nechce. Takže když po povelu vyběhla, překvapilo mě to, jenže ona běžela hledat Pepu!! Tak jsem uvažovala, co mám jako dělat, jestli znovu opakovat povel aport, ale usoudila jsem, že by to bylo zbytečné, tak jsem se jala přivolávat z plna hrdla. Poprvé nic, podruhé aspoň už neběžela po Pepově stopě, ale zamířila trochu k divákům a na potřetí chválabohu přiběhla. Už jsem se viděla diskvalifikovaná.. 0 b. Ale měla jsem Roxy u sebe a pokračovaly jsme na překážkách, skok udělala tam i zpět, přisednutí k noze zpomalené, 9 b. Áčko super, před kladinou se mi začučela a trochu vybočila, že jsem se lekla, že to vezme kolem kladiny a ne po ní, ale naštěstí ji překonala, obojí 10 b. Dlouhodobé odložení byl taky nevídaný zážitek.. Když jsme se blížily na místo odložení u okraje křoví, už by to tam Roxy bralo na čuchání.. Takže jsem se začala bát. Lehla si, odešla jsem a dobré, ležela. Po chvíli začala natahovat krk a zkoumat prostor, kam dosáhla, jenže to jí bylo málo, takže se slečna zvedla a hezky si okolí značky očmuchala. Zase jsem přemýšlela, jestli jí mám něco říct, ale vím, že za dvojitý povel se strhávají body.. Takže jsem jenom čekala, kdy si za mnou dojde.. Ale ona si pak zase lehla jakoby nic.. No oddychla jsem si fest a pokukovala po rozhodčích, kdy už si pro ni můžu dojít. Do konce cviku už zůstala ležet, takže super, 7 b.

A mohly jsme si jít pro verdikt. Rozhodčí ohodnotili každý cvik a v součtu jsme měly 81 bodů (z max. 100). Měla jsem radost, tolik jsem nečekala! Umístily jsme se na 7. místě ze 14 závodníků. Samozřejmě to mohlo být lepší, škoda aportu, protože ona ho umí, jenom si z toho dělá holubník, takže musíme dopilovat. Ale na druhou stranu už jsem se viděla diskvalifikovaná, kdyby mi ze cvičáku odběhla, takže jsem moc spokojená s tím, jak to nakonec dopadlo.

Po našem vystoupení ještě proběhly poslední obrany a čekali jsme na vyhlášení. Promluvili ještě organizátoři, starosta Veřovic a starostka Mořkova, rozhodčí pan Havránek a pan Košťál a už se rozdávaly diplomy a ceny. Po vyhlášení to na cvičáku ještě žilo a domů jsme přijeli až večer :))

Jsem moc ráda, že jsem se závodu mohla účastnit, vše bylo dobře připravené a zorganizované, počasí bylo parádní a lidi na cvičáku podporující.

FOTKY od Pepy a taky DALŠÍ, odkud jsou fotky u textu.

 

15.10.2011 Zkouška ZZO

Dnes jsme zase vstávali brzo a jeli na cvičák a to proto, abychom si šli zkusit splnit zkoušku základní ovladatelnosti. Ráno byla kosa a trošku pršelo. Nejdříve šli další účastníci na stopy a naše zzo poslušnost byla po nich. Šla jsem jako druhá. Začínalo se přivoláním, to bylo super, jen mi Roxy předsedla šuro.., ale 10 b. Ovladatelnost na vodítku byla jakžtakž, prostě jak nemám v ruce pamlsek, tak Roxanino nadšení upadá, 9 b. U sedni-lehni si tak jako pomaličku skládala packy, až si konečně lehla, 9 b. Asi se jí moc nelíbila mokrá tráva, protože u odložení za pochodu zůstala stát, 5 b.Takže jsem se na ni zamračila a modlila se, ať mi nějak udělá aport. A světe div se :D Roxy po povelu vyběhla! Dokonce hned vzala aport do tlamy! A trošku obloučkem s křivým předsednutím mi ho donesla!! 8 b. U dlouhodobého odložení už naštěstí nic nevymýšlela a zůstala ležet, 10 b. Vysloužily jsme si 51 b. (z 60). Speciální cviky byly v pohodě a Roxy prospěla výborně :))

Zkoušek se zúčastnilo 8 člověkopsů a všichni splnili, posuzovala paní  rozhodčí Glisníková. Děkuji organizátorům, Pepovi za doprovod a Roxance za ten aport!!

FOTKY na cvičákovském rajčeti. A TADY je kdyžtak popis zkoušky.

 

26.5.2012 Zkouška BH

Dnes ráno jsme vyjely vlakem do Veřovic a pelášily na cvičák na zkoušky podle MZŘ. Ráno byla ještě kosa a rosa na trávě, ale svítilo sluníčko a časem bylo příjemně teplo. Čekali jsme na příjezd rozhodčího a asi až v půl deváté byl nástup a po něm šli dva psi na vyhledávací zkoušku a poté nastoupil zbytek na poslušnost BH. My s Roxy jsme šly jako třetí.

Vyšly jsme na chůzi na vodítku a Roxy  ze začátku trochu hnala, pak spíš zaostávala. Já jsem se soustředila na počítání kroků a na to, jak Roxy šlape nebo nešlape, že jsem po obratu vzad zapomněla na klus a pomalou chůzi, na což mě pak upozornil rozhodčí, tak jsem rychle pár kroků během a pomalu udělala. Jinak to jakžtakž šlo, 13 b. Následovala chůze bez vodítka, při které jsem trochu hledala, kde se nachází Roxy a jestli jde za mnou nebo ne a přestávalo mě to bavit :D 12,5 b. Pak už bylo odložení v sedě a vleže s přivoláním, tam snad není co zkazit, když se teď člověk se psem zastavuje a až pak mu dává povel. Až na tu lenivou chůzi na začátku, obojí 9,5 b. Při dlouhodobém odložení jsem stála čelem vzad, ale Roxy se zřejmě nehla, jen zase hibernovala, když už jsem byla u ní a chtěla ji posadit. Sedla až na druhý povel, 9,5 b.

Moc dobrý pocit z našeho výkonu jsem neměla, ale pan rozhodčí Košťál nás docela pochválil, že jsme chodily tak přirozeně a že se mu to líbilo :D Ostatní taky říkali, že to vypadalo dobře, tak snad jo :)

Dostaly jsme celkem 54 bodů (z 60), po pauze následovaly ještě speciální cviky v městském ruchu simulované na cestičce u cvičáku, což bylo v pohodě a u zkoušky jsme obstály.

Cvičákové FOTKY

 

2.6.2012 Závod O Pohár starosty Městyse Suchdol nad Odrou

Přihlásily jsme se s Roxy na závody do Suchdola do kategorie ZZO. Pepa byl ochoten s námi vydržet celý den mezi pejsky a zavezl nás ráno do Suchdola, kde jsme byli před osmou. Bylo trochu chlaději a foukalo, sem tam vysvitlo slunko a nepršelo, takže celkem ideální počasí. Šli jsme rychle venčit, zapřejímkovat se a pocvičit na takový kousek vysekané louky. Roxy mi cestou k ní čuchala, jak divá, ale na plácku pochopila, že tam se cvičí a trénink jí šel pěkně a dokonce aportovala. Při nástupu se losovalo a šly jsme jako 7.

Nastoupily jsme tedy a proběhlo přivolání, to bylo super, Roxy odběhla a zase přiběhla a rovně předsedla, 10 b. Chůze na vodítku byla jakžtakž, já už se na ni ani raději nekoukám a doufám, že nějak jde :D Tentokrát zase spíš trochu předbíhala. Obraty na místě byly fajn, 9 b. U poloh si pomaleji lehla, to musíme zrychlit, 9 b. U odložení za pochodu vleže nelehla, ale sedla, 5 b. Následoval aport a Roxy ho celkem rychle přinesla, pak si jen prý pomaleji přisedla k noze, 9 b. Následovalo odložení u foukající pásky, to ale Roxy zvládla pěkně a pak i na první povel sedla, 10 b.

Celkově jsme měly 52 bodů. To nám na umístění nestačilo, ostatní psi byli fakt dobří a dokonce první tři měli po 57 bodech a čtvrtý 56. My jsme se nakonec umístily na 5.–6. místě z 8 závodníků.

Pak už jsme měli klídek, dali jsme si s Pepou zelňačku, koukali na další závodníky v kategorii IPO-V, ve které závodil Péťa se Zackem, a IPO3, šli se ještě projít s Roxy, která jinak většinou pěkně odpočívala v autě. Po třetí hodině byl závěrečný nástup a vyhlášení, sice jsme nedostaly diplom, ale zato máme žužovní pamlskovník :))

A nějaké FOTKY, za ty s náma děkuji Péťovi, neb Pepa se musel raději schovat.

 

9.6.2012 Šenovský pohár

Protože Pepa nakonec svolill, že mě hodí na vlak, ještě po uzávěrce jsem se přihlásila na závody do Šenova do kategorie ZVV 1 poslušnost bez střelby. V sobotu ráno jsme vyjeli od nás do Studénky na vlak, ve Svinově jsme přestoupily do elefanta a z něj jsme vystoupily rovnou naproti cvičáku. Zaprezentovaly jsme se, šly venčit a pocvičit. Cvičení bylo takové mdlé, neboť jsem byla taká nesvá, nevěděla jsem, kde přesně pak bude cvičení probíhat a Roxy to celkem sabotovala, ani hrošík ji moc nezaujal a jak se dělá aport zase zapomněla. Rychle jsme si vyzkoušely i metrovku, což bylo pro Roxy fakt hodně, snížení překážek bylo jen do 45 cm kohoutkové výšky. Po nástupu začal v 9 hodin závodit první tým. Na plácku byla trochu mokrá posekaná tráva a byl to takový rožek u křáků, tak jsem doufala, že tam Roxy nezahučí :D Počasí se celkem drželo a zpočátku nekapalo, ale bylo dusno. My jsme s Roxy šly jako třetí. Posuzoval pan rozhodčí Havránek.

Přivolávalo se k noze, Roxy si po volnu šla čmuchat, pak zjistila, že u odložení je pejsek, tak valila za ním, raději jsem použila dva povely, nějak byla nahluchlá, 8,5 b. Ovladatelnost standardní, při obratu na místě čelem vzad mě neobešla, jak to děláváme, ale přešoupla se předem, nevím, co blbla, 8 b. Sedni, lehni, vstaň udělala mdle, ale udělala, 10 b. S odložením za pochodu vleže už mě štve, tentokrát zůstala stát, 5 b. Pak bylo štěkání, jak byla chcíplá, tak první štěk byl takové bafnutí a polknutí, pak už štěkala normálně, 8,5 b. A aport. V takovém rozpoložení, v jakém byla, jsem žádnou slávu nečekala a taky že ne. Odhodila jsem aport a Roxy raději čučela po lidech, co se v dálce procházeli, po vyslání teda poodešla, ale vůbec nevěděla, která bije :/ Asi už ji to fakt nebavilo, metrovku taky vzdala a vyhla se jí, na strmé áčko se se svojí rychlostí raněné želvy taky nevydrápala, tak jsme ho obešly, kladinu už jsme daly, na tu sice vystřelila, ale dostaly jsme 10 b. Šly jsme na odložení, zrovna jel vlak, takže Roxy byla zase fascinovaná a že si má lehnout vnímala na půl ucha. Nakonec se poskládala, že pomaleji už to nešlo, a já jsem doufala, že ji i odložení nepřestane bavit. Ale v pohodě, 10 b. Suma sumárum, 60 bodů, hrůza, děs. Skončily jsme 9. z 9. Roxy asi neměla den a pokud nejsou snížené překážky, tak si taky moc neškrtáme. FOTKY od pořadatelů.

Pak probíhaly ještě poslušnosti a obrany IPO 1 a 3, v každé kategorii byli 3 závodníci, tak to bylo celkem rychlé, tak jsem koukala, Roxy byla buď v kotci, nebo se mnou u stolu, kde chrněla, sem tam jsme se šly kousek projít.

Ještě se konalo přivolání na čas, toho se účastnilo 17 psů, Roxy jsem zrovna vytáhla z kotce a fičely jsme na start, kde mi ji podržel pomocník, jak jsem odbíhala, tak jsem slyšela jak Roxy kvičí :D Tak za mnou valila, ale ostatní psi byli rychlejší, byly jsme 15. Tak mám neposlušného a ještě pomalého psa, to je z toho, že ji nenechávám běhat za srnkama :D

Ve čtvrt na čtyři proběhlo vyhlášení, pak jsme se sbalily a počkaly na vlak po čtvrté hodině a zase nás  vyzvedl Pepa a jeli jsme k němu.

Roxy byla fakt trochu divná, sežrala Cezimu jen trochu granulí a ne všechny jako obvykle, nevšímala si kvokajících slepic, probíhajících jí pod čumákem a když jsme si ji na chvíli dali do pokoje, tak spala a nekňučela, že chce ven a večer spala v boudičče a neštěkala na celý dvůr.

Dáme si teď od cvičení a závodění asi chvilku pauzu, teď toho bylo nějak moc :)

 

6.10.2012 XXI. ročník závodu O Cenu Veřovic a XIII. ročník závodu Memoriál Karla Škarpy

Po roce jsme zase jeli na náš cvičák závodit v kategorii upravené poslušnosti podle ZVV1, opět ráno bez Roxy, protože hárala, tak si mohla vychrupkávat celé dopoledne doma :D

Zatím jsme v klidu sledovali výkony ostatních soutěžících, Pepa fotil a v pauze jsme se šli trochu nahřát na sluníčko :D Počasí vyšlo luxusně, ráno bylo chladněji, ale jak začlo svítit sluníčko, tak se oteplilo. Sledovali jsme poslušnosti ZVV1 a pak i část ZVV2, kteří už měli za sebou i stopu a pak už jsme před polednem jeli domů pro Roxy. Ta si při venčení poběhala po louce jak šus a pak jsme ještě chvíli čekali, než se dokončí poslední poslušnosti a budeme si moct zatrénovat. Pepa se tentokrát dostatečně brzy schoval a my pak mohly v klidu nastoupit na plac. Posuzoval nás opět pan rozhodčí Havránek.

Při přivolání po povelu volno se za mnou Roxy stále táhla jak smrad :D a moc se jí nechtělo odejít, pak teda trochu poodešla a mohla jsem ji přivolat, 9 bodů, chůze byla jakžtakž, při obratu vzad za mnou udělala nějakou prapodivnou osmičku a chvíli se mi octla u pravé nohy :D a pak se jí nechtělo se mnou klusat, 8 bodů. Polohy v klidu, 10 bodů. Odložení v leže Roxy taky zvládla, svým pomalejším tempem, 9 bodů. Trochu mě vypekla u štěkání, kdy na povel štěkla jednou, pak se nějak zalkla a po dalším povelu naštěstí zase párkrát štěkla, 7 bodů. Tak aport, ten jsme při tréninku raději ani nezkoušly, ať chuderka nemusí aportovat dvakrát :D Ale má teďkom hravou náladu a aportuje celkem ráda a když jsem vzala ze stojánku činku, tak se na ni zvesela koukala. Po povelu sice vyběhla pomalu, ale vzala ji a zase ji stejným tempem přinesla a pěkně rovně předsedla. 8 bodů. Stačilo nezkazit překážky. U skoku se celkem pomalu rozešla, až jsem se lekla, že to otočí, ale tak hecla se a přeskočila tam i zpět. Áčko v klidu a před kladinou se mi zakňučela za psy za potokem, ale vlezla na ni a po dokončení pokračovala trochu dál od mojí nohy, to bylo za 9 bodů. Odložení zpočátku v klidu, pak kolem začala čuchat, až jsem se lekla, ať se neopakuje vstanutí z loňska, ale Roxy si pak jen položila čumes a hezky zůstala.

Na konci jsem z toho měla dobrý pocit, všechny cviky jsme zvládly, Roxy mi nepřišla sice nějak extra nadšená, ale jako celem na mě i koukala a byla docela přesná a snažila se. Pan rozhodčí náš výkon zhodnotil a celkově nám udělil 90 bodů :) A to už jsem věděla, že jsme skončily na 2. místě z devíti závodníků. Takže super!

Roxy jsme s Pepou pěkně pomazlili, dostala zbytek masečka a odpočívala v autě. My jsme se pak šli dívat na louku na obrany ZVV1 a ZVV2. Po čtvrté hodině proběhlo vyhlášení a po vyfocení a sbalení jsme se vydali dom.

TU jsou všeeechny fotky.

 

18.11.2012 Zkouška ZOP

Konečně se jsme měli příležitost složit si poslední čistě poslušností zkoušku, a to Zkoušku ovladatelnosti psa. Přijeli jsme s Pepou ráno na cvičák, vyvenčili, potrénovali a nakonec jsme šly s Roxy až úplně na konec s háravkou.

Proběhla první část poslušnosti, při přivolání ode mě zase zaboha nechtěla odejít a furt se za mnou vlekla, nakonec ji trochu odlákal rozhodčí a pak jsem ji mohla přivolat, to jí už šlo pěkně, 7 b. Pak byla chůze na vodítku a bez a Roxy se moc nechtělo, sem tam jsem ji hledala za sebou, sem tam pěkně nahodila tempo a i čučela, ale pak usoudila, že je to zase nuda a vlekla se.. ach jo :( Obraty na místě jí ale šly pěkně. Dostaly jsme 9 a 10 bodů. Při polohách nechtěla lehnout na první povel, jinak dobrý, a odložení taky v pohodě, po 10 bodech.

Chvíli jsme ještě počkaly a pak šly na speciální cviky. Chůze ve skupince byla zase celkem hrozná, Rox se nějak nesoustředila a nebavilo ji to a pořád jsme nějak nestíhaly, než ona se poskládala :D 9 b. U poloh zase nechtěla lehnout nicméně 10 b. a odložení ve skupině v poho, 10 b. Pak jsme šly ještě na nepříjemný materiál a přenesení psa a to bylo taky v pohodě s plným počtem bodů.

Celkově nám tedy vyšlo 95 bodů a zkouška na výborně, posuzoval pan rozhodčí Hon. Já z toho teda moc radost nemám, protože jsme měli hodně rezervy a Roxy byla dneska fakt nějaká marná, ale asi je to taková light zkouška, kde se nějaká extra přenost moc neřeší, no :))

FOTKY z našeho foťáku a FOTKY od Aničky.

 

1.5.2013 Závod pro každého majitele psa

Na veřovickém cvičáku uspořádali netradiční závod rozdělený do tří kategorií, pro štěňátka do 10 měsíců, a pro starší psy na vodítku a bez vodítka s různými cviky. My jsme s Roxy šly raději do vodítkové kategorie.

Ráno jsme na cvičák jely se sestřenkou a Natálkou, které se se mnou chvíli dívaly, ale bylo zataženo a po chvíli zima, tak pak odjely. Na začátku se dělalo přivolání na čas a pak cviky jako překážková dráha, přenášení, nošení hraček, aport mezi další přeměty, skoky přes překážku, odložení u mistky se žrádlem a tak.. Někdy bylo fakt vtipné, co psi vymysleli :D

Pepa mi pak přivezl Roxy před polednem, šly jsme zase naposled jako hárající. Tak jsme vyvenčily a pak už běžely na start přivolání. Roxy byla neklidná, jak jsem od ní odcházela, a pak měla v naší kategorii dokonce nejrychlejší čas :D

Pak jsme čekaly, než docvičí ještě jeden pes a mezitím s Roxy nebyla žádná řeč, zamilovávala se do každého psa, co se kolem ní objevil, a kňučela. Pak jsme teda šly nejdříve na překázky, Roxy přeskočila překážku, přešla před pet flašky, pak se trochu zasekla v tunelu, ale proběhla ho, pak i proskočila kruhem, šla na schody a áčko. Dál byl byl skok přes překážku a za ní byly hračky a miska s piškoty, která Roxy zaujala :D Pak byla chůze u nohy se zavázanýma očima a polohy.. To bylo teda pěkně nepříjemné :D Ale mohla jsem na Roxy šahat, tak jsem vždycky zkontrolovala, jestli dělá, co má. Pak bylo hledání pána, šla jsem za skupinku lidí, upustila jsem cestou 3 piškoty a pak zavolala na Roxy. Ta po cestě spapala jeden piškot a pak přišla. Převoz na káře se jí moc nelíbil a trochu se bála a asi dvakrát seskočila, ale zase nasedla. Poslední bylo odložení, já jsem byla zády, takže jsem nevěděla, co Roxy dělá, ale pak jsem se to dozvěděla. Roxy vstala, čuchala, válela se, sežrala žrádlo z obou misek a zase čuchala :D Pak jsme šly na přenášení hraček a to bylo marné, Roxy to vůbec nezajímalo, takže za to jsme dostaly 0 b. Ale následné chytání piškotů do tlamy jí velmi šlo, chytla všech 5 :D A nakonec byl vlastní cvik, to jsme ukázaly triky, obcouvání, syslíka, paáčkování na zadních a poklonu a vysoužily jsme si od poroty dost bodů :)

No musím uznat, že Roxy byla dost mimo, furt by raději čuchala, než se soustředila na cvičení a plnění úkolů, ale tak jsem ráda, že jsme to zkusily, byly to fajn závody.

Celkem jsme měly 94 bodů, 10, plný počet, za přivolání, 57 (z 80) za cviky a 27 (z 30) za vlastní cvik. A skončily jsme teda na 6. místě z 10 psů :)

FOTKY

 

25.5.2013 XVII. ročník závodu O Frýdlantský řetěz

Ráno byla Roxy necitlivě probuzena a zavolána z boudičky, abychom si mohli zazávodit ve Frýdlantu nad Ostravicí. Jely jsme tam vlakem a pěkně nám to časově vyšlo. Hned jsem se zaprezentovala a šly jsme rychle potrénovat. A už trénink byl krize. Počasí bylo takové zatažené, zatím nekapalo, ale byla mokrá tráva a Roxy by se raději viděla ještě v boudičce, než tajtrlíkovat na cvičáku :( Nechtělo se jí vůbec lehat a ani moc sedat. Před devátou hodinou byl nástup, v naší kategorii ZZO nás závodilo 9 a já jsem si vytáhla číslo 9. Taky se rozpršelo, takže jsem měla černé myšlenky, jak neuděláme ani jeden cvik... No šlo to celkem rychle a stále pršelo.

U přivolání se jí moc nechtělo ode mě, ale pak překně přišla, 9 b., chůze u nohy byla myslím na ty poměry slušná, 9 b., u poloh jsem jí musela dát dva povely na lehni, ale chudera si lehla, 8 b., při odložení vleže samozřejmě zůstala stát, 6 b., a na aport se mohla vyprdnout, 0 b. Při odložení se zase nedobrovolně složila na druhý povel a vydržela ležet, 8 b.

Probíhaly další poslušnosti, kategorie ZM, ZVV1 a ZVV2, během toho jsme se procházely v dešti, ani to Roxy moc nebavilo a byla taková zmoklá brebera :D Ještě jsme pak zfoukly speciální cviky, dostaly jsme plný počet, 30 bodů. Potom na vedlejším plácku probíhaly obrany a trochu vysvítalo slunko, ale většinu času přitom kapalo. Roxy jsem pak vytáhla z kotce a jak byla rozjetá, tak jsme ještě šly trochu pocvičit, ať tady na to nemá škaredé vzpomínky a to už se jí cvičilo o dost líp a i sebou pěkně plácala.

Před třetí bylo vyhlášení, umísily jsme se na 8. místě z 9 a získaly jsme 40 + 30, celkem 70 bodů. Pak jsme stihly pěkně vlak a jely dom. To nám vyšlo, nepršelo, Roxy vyschla a to se jí to ťapkalo lesíkem :)

Fotky výše a další FOTKY jsou z frýdlantskocvičákového rajčete, děkujeme.

TOPlist